Buhar Seperatörü ve Basınçlı Hava Seperatörü

Buharın kalitesi kuruluğu ile telaffuz edilir. Sisteme sağlanan buhar ne kadar kuru ise o kadar kalitelidir.

Kazanlarda üretilen buhar tesisata aktarıldığında daha serin bir yüzeyle karşılaştığı zaman ısısının bir kısmını kaybeder. Bu ısı kaybı kondens olarak isimlendirilen küçük su damlacıklarının oluşmasına sebep olur ve oluşan kondens tesisatta gezinen buhar basıncı ile taşınır. Buhar Seperatörleri tesisatlarda oluşan ve taşınan sıvıyı ayrıştıran buharın kuruluğunu sağlamaya yarayan ürünlerdir.

Vorteks tip buhar seperatöründe ıslak buhar ürün içerisine girip maksimum sürtünme yüzeyine sahip olacak şekilde helezonların yönlendirmesi ile nemini bırakarak aşağı doğru iner ve aynı şekilde helezonları takip ederek arta kalan nemini helezonlar üzerinde bırakıp ürünü terk eder. Sürtünme yüzeyi olabilecek maksimum seviyededir.

Vira Vorteks Tip Buhar Seperatörleri oldukça verimli çalışan, yüksek sürtünme yüzeyi ile rahatça kuru buhar elde edebileceğiniz uzun ömürlü ürünlerdir. https://www.viraisi.com/buhar-ve-hava-ayirici-1

  

Detaylı bilgi ve iletişim için www.viraisi.com adresinden ürün detaylarına ulaşabilir ve info@viraisi.com adresine mail atabilirsiniz.